Witamy ;)

Od momentu diagnozy mojego synka jak i od śmierci jego taty Pawła mięło 6 lat. To był bardzo trudny i pracowity czas ale nie poddaliśmy się. Nasza rodzina pomimo, że pogrążona w żałobie podjęła walkę o dalszy byt. Wszystko pewnie nie byłoby możliwe, gdyby nie pomoc wielu ludzi dobrej woli a także pracowników Firmy Volkswagen. Bezcenne- Dziękujemy.

Wiktor w 2016 zmienił przedszkole, co było przełomowym wydarzeniem w jego i naszym życiu. Zamknięty i bardzo drażliwy chłopiec, zmienił się w wesołego i bardzo kontaktowego przedszkolaka. W przedszkolu Wiktor miał specjalistyczną rehabilitację i opiekę wykwalifikowanej kadry. Oprócz tego regularnie uczęszczaliśmy na zajęcia z psychologiemoraz zajęcia z logopedą i integrację sensoryczną. Bardzo pomocneokazały się również nie tanie prywatne wizyty w Piasecznie pod Warszawąu lekarki specjalizującej się w leczeniu autyzmu oraz zastosowanie drogich leków i suplementów, na które nigdy nie byłoby mnie stać gdyby nie Państwa pomoc.Wszystko to było możliwe dzięki pomocy licznej grupy osób które przekazały darowizny oraz 1 % podatku na leczenie i rehabilitację Wiktorka-  serdecznie dziękujemy. Wiktor miał dwie serie po 20 zastrzyków nowatorskim lekiem – dzielnie znosił każde wkłucie. Pomimo , że mowa nadal się nie pojawiła to udało nam się dojść do tego, że  Wiktor posługuje się komunikacją alternatywną- obrazkową. Wiktorek rozumie co się do niego mówi. Czasem wydaje mi się, że Wiktor próbuje coś powiedzieć ale nadal nie jest to mowa którą można zrozumieć. Wiktor jest bardzo wesołym i ciekawym chłopcem. We wrześniu 2020 Wiktor podjął naukę w pierwszej klasie. Uczęszcza do Szkoły Specjalnej dedykowanej dla autystów. Chodzi tam bardzo chętnie i bierze udział w zajęciach. Jesteśmy pełni nadziei.Pomimo trudnych czasów spowodowanych przez pandemię nie poddajemy się. Wiktor zrobił ogromne postępy od momentu diagnozy jednakże dalej potrzebna jest rehabilitacja i kontynuacja leczenia aby choroba się nie pogłębiała a dotychczasowa poprawa utrzymała się na stałe.

W najbliższym czasie chciałabym pojechać z Wiktorkiem na kilkanaście zabiegów tlenoterapii u doktora Pokrywki w Bojanowie.

Serdecznie dziękuję Wszystkim , którzy nam pomogli.

Izabela Wójcik

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *