1 % podatku od rencistów i emerytów

1 % podatku od rencistów i emerytów

Nie tylko osoba pracująca ale również rencistalubemeryt w bardzo prosty sposób może przekazać 1 % podatku na leczenie Wiktora.

Wystarczy jedynie wypełnić PIT–OP według załączonego poniżej wzoru.

W zakładce Gotowy druk PIT-OP jedynie do uzupełnienia na tej internetowej stronie Wiktora jest też wypełniony już PIT–OP, do którego wystarczy w odpowiednie rubryki wpisać jedynie swoje dane.

Wypełniony PIT–OP należy wysłać listem poleconym na adres Urzędu Skarbowego pod który Państwo podlegacie.

Wzór wypełnienia PIT-OP :

Wyżej wspomniane informacje znajdziecie Państwo na stronie internetowej Ministerstwa Finansów pod adresem : https://www.podatki.gov.pl/pit/pit-op/

Również ze strony Ministerstwa Finansów https://www.podatki.gov.pl/pit/pit-op/ można pobrać do wydrukowania formularz PIT-OP

UWAGA !!!

Po dniu 15.02.2019 nie wychodząc z domu można będzie również przez internet na stronie Ministerstwa Finansów https://www.podatki.gov.pl/pit/pit-op/ wypełnić PIT-OP i wysłać go do urzędu skarbowego drogą elektroniczną.

W ten sposób wypełniony PIT-OP tak samo trafi do właściwego urzędu skarbowego drogą internetową jak wysłany listem poleconym.

Jeśli nie macie Państwo dostępu do internetu to poproście kogoś z rodziny kto wypełni za Was Państwo druk i wyśle go do właściwego urzędu skarbowego.